Makaleler » Blog » Yeni Ev Dekorasyonu İpuçları

Yeni Ev Dekorasyonu İpuçları

Ev Dekorasyonu İçin Pratik Bilgiler

Dekorasyon oldukça geniş bir alandır. Ev dekorasyonu, ofis dekorasyonu ve bir çok alanın dekore edilmesi dekorasyon alanına giren faaliyetlerdir. Dekorasyon alanında üretin bir çok yeni fikir dekorasyonların daha kalıcı ve estetik bir görünüme sahip olmasını sağlarken ufak dokunuşlarla da dekorasyonunuzu yenileyebilirsiniz.İşte son moda dekorasyon fikirleri...

 Duvarları Tekdüzelikten Kurtarın

Bir dekorasyon ne kadar güzel olursa olsun dekorasyonu destekleyici unsurlar eksik kaldığında o dekorasyon da eksik kalacaktır. Duvarlar da dekorasyonu tamamlayan en önemli unsurlardır. Duvarlara uygulanacak küçük dokunuşlar hem duvarları tekdüzelikten kurtaracak hem de alana yeni bir atmosfer sağlayacaktır. Örneğin; ev ya da ofis duvarınız boş ise duvarlara objeler, tablolar asabilirsiniz ya da dekorasyona uygun olarak minik gözleri olan bir kitaplık rafı, aynalar ve sticker'lar duvarınızı oldukça hareketli bir hale getirecektir.

 Yer Tasarrufu Sağlayacak Çözümler Bulun

Evinizin ya da ofisinizin dekorunu yaparken alanın kullanışlı olmasına da özen göstermelisiniz. Fonksiyonel ve uygun ölçüde mobilyaların seçimi tasarrufu sağlarken aynı zamanda ihtiyacınız olan eşyaların estetik bir görünüm almasını da sağlayacaktır. Aynı zamanda katlar arasında bir iç merdiven kullanıyor iseniz merdivenin duvar tarafına tasarlayabileceğiniz küçük bir raf sistemi yine o alanı renklendirmeyi sağlayacakken size eşyalarınızı koyabilmeniz için yeni bir yer de sunacaktır.

 Küçük Salonunuzu Büyütün

Doğru dekorasyon adımları ile küçük bir oturma salonunuzu daha büyük bir hale getirmeniz mümkündür. Küçük bir salon dekore ediyorsanız mobilyaların yerleşimine, koltuk takımına hatta televizyon ünitesinin yerine bile daha fazla önem vermeniz gerekmektedir.

Oturma odanız küçük ise alacağınız L koltuk sizin için daha uygun olacaktır. Hem yer tasarrufu sağlayan L koltuk takımları aynı zamanda salonunuzu misafirlerinizi konforlu bir şekilde ağırlayabileceğiniz alan oluşturacaktır. Ayrıca ışık kaynağını yüksek tutmanız ve seçeceğiniz eşyaları en aza indirgeyerek sade bir ortam oluşturmanız salonunuzu daha da büyük gösterecektir.

 Küçük Ev Büyük Dekorasyon

Eviniz ne kadar küçük olursa olsun her zaman bir dekorasyon yöntemi vardır ancak önemli olan mobilya ve eşya seçiminden önce evin ölçülerini tam olarak bilmelisiniz ve mümkün olduğunca ihtiyacınız olmayan, yer kaplayacak eşyalar almamaya özen göstermelisiniz.

Eşyaların büyüklüğü kadar küçük bir evde eşyaların yerleşimi de son derece önemli olmaktadır. Örneğin; televizyonunuzu duvara monte etmeniz size yer tasarrufu yaptırırken evinizde aynalar kullanmanız da evinizi daha geniş gösterecektir. Hatta evinizin uygun bölümlerine niş yaptırmanız ve içine ayna kaplamanız evinizi daha büyük gösterebilir.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhasApp Destek Hattı