Makaleler » Blog » Ev Dekorasyonunda Tablolar

Ev Dekorasyonunda Tablolar

Tablolar Ve Dekorasyon


 

Dekorasyonu oluştururken seçilen mobilyalar ve tekstil ürünleri gerek renk gerek model bakımından benzerlik gösterdiğinden bu benzerliği kırmak için duvar dekorasyonundan yararlanılabilir. Seçilen aksesuarların insanların kendi zevklerini en iyi şekilde yansıtmaları için iyi bir plan ve program yapılarak dizayn edilmesi gerekir. Duvar dekorasyonunda en etkili parça şüphesiz tablolardır. Duvar dekorasyonu sabit ve değişken olmak üzere iki ana guruptan oluşmaktadır. Değişkende boyama uygulamaları, üç boyutlu dekoratifler ve duvar kaplamaları uygulanır. Tablo gibi dekoratifler ise daha kolay ve sık sık değiştirilmesi açısından daha çok tercih edilen dekoratifler arasında yer almaktadır. Pratik ve kolay değişmesi açısından avantajlı bir seçim olan tabloların tek dezavantajı seçim yapmakta yaşanan zorluklardır.

Dekoratif Tablolar

Yaşanılan ortamı samimi bir hal almasını sağlayan, kişisel zevklerin ön plana çıkmasını sağlayan en önemli aksesuarlardan birisi dekoratif tablo modelleridir. Model seçerken odanın renk uyumuna, stiline ve büyüklüğüne dikkat edilmesi gerekir. Yatak odası için seçilen bir tablo ile mutfak için seçilen bir tablo arasında oldukça büyük farklılıklar olmaktadır. Odada hangi etkiyi yaratmak istenildiğini analiz etmek çok önemlidir. Buna göre dekoratif tablolar arasından istenilen etkideki tasarım seçilmektedir. Tablonun rengi odadaki diğer dekoratif ve mobilyaların renginden daha baskınsa diğer ögelerin arka planda kalmasına sebep olacaktır ve bu durum dekorasyon yapılırken istenen bir durum değildir.

Çerçevelerin ve Tabloların Seçimi           

Mekanın genişliği ve tabloların uygulanacağı duvarın ebadının bilinmesi ile seçilecek tabloların büyüklüğü çerçevelerin boyutu belirlenir. Dar mekanlarda büyük ve çok sayıda bulunmaları önerilmez. Orta genişlikteki bir oda için giriş duvarına konulacak bir tablonun etkisi çok iyi yönde olacaktır. Tablolar için seçilen çerçevelerde ise en önemli kriteri mekanın stilidir. Klasik bir mekan için işlemeli çerçeveler kullanılırken modern mekanlar için ince ve çerçevesiz tablolar tercih edilmektedir.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhasApp Destek Hattı